Paper Digest زمانی که سخت است بر اساس چکیده نتیجه‌گیری کنید که مقاله درباره چیست، به شما کمک می‌کند. همچنین، باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود و تقریباً هیچ نکته یا داده مهمی که توسط نویسنده بحث شده است را از دست نمی‌دهید.

ویژگی‌های اصلی Paper Digest عبارت‌اند از:

ü      کاهش زمان خواندن مقاله به 3 دقیقه

ü      حذف ایده‌های اصلی و ارائه آن‌ها در قالب جملات معنی‌دار

ü      خلاصه‌سازی فایل‌های PDF از پوشه‌های local

ü      ارائه خلاصه با عناوین مربوطه، نکات کلیدی و سایر موارد

Paper Digest به دلیل بودن در مرحله بتا، رایگان است و قیمت‌گذاری برای آن وجود ندارد.

در ادامه نحوه‌ی استفاده از این سایت به همراه شکل توضیح داده شده است.

 1. ابتدا از طریق لینک زیر وارد سایت شوید. https://www.paper-digest.com
  Paperdigest1 1
 2. سپس در منوی آبی رنگ بالای صفحه بر روی login کلیک کنید.
  Paperdigest1 2
 3. برای ثبت نام مطابق شکل زیر می‌توانید از طریق اکانت گوگل یا اورکید یا وارد کردن آدرس ایمیل و رمز عبور اقدام کنید.
  Paperdigest1 3
 4. پس از وارد شدن به سایت صفحه زیر را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید از Paper Digest به دو روش استفاده کنید: 1. شماره doiمقالهرا در کادر آن قرار دهید و 2. فایل PDF مقاله را مستقیماً از پوشه محلی خود بارگذاری کنید. خلاصه‌ای که تشکیل شده است، شامل عناوین مرتبط، نکات کلیدی و جملات مهم از هر مقاله تحقیقاتی است.
  Paperdigest1 4
 5. خلاصه‌ای که تشکیل شده است، شامل عناوین مرتبط، نکات کلیدی و جملات مهم از هر مقاله تحقیقاتی است.
  PaperDigest1 5


این نرم‌افزار در واقع با Paper Digest.com که یک پلتفرم خلاصه کننده مقالات دانشگاهی بر پایه هوش مصنوعی بسیار ساده و آسان است، متفاوت است. در اصل، این نرم‌افزار به شما امکان می‌دهد به راحتی مقالات را مرور کنید و یک بررسی ادبی انجام دهید. شما کلمات کلیدی را وارد می‌کنید و این نرم‌افزار بهترین مقالات مرتبط با آن را پیدا می‌کند و خلاصه‌ای از آن کار را ارائه می‌دهد. این ابزار می‌تواند شروع خوبی برای شما باشد، چه در صورتی که در حال یادگیری در رشته خود هستید و چه در صورتی که قصد دارید یک مقاله مروری را شروع کنید. در این صورت، یک نقطه شروع خوب برای شما ارائه می‌دهد.
شما می‌توانید از طریق لینک https://www.paperdigest.org/review/ وارد سایت شوید. سپس گزینه‌ی Literature Review را انتخاب کنید.

Paperdigest2 1

در مرحله‌ی بعد کلیدواژه‌های مربوط به موضوع تحقیقاتی خود را مطابق شکل در کادر وارد کنید. در این مرحله می‌توانید از مقالات یا پتنت‌ها استفاده کنید و یا بازه زمانی را از پنج سال گذشته یا یک سال گذشته یا هر زمانی تعیین کنید. سپس با فشردن دکمه جستجو، نتایج مرتبط را دریافت خواهید کرد. این نتایج شامل کارهای مرتبط است که می‌توانید از آن‌ها شروع کنید و خلاصه‌ای از آن‌ها را مشاهده کنید؛ اما به هیچ وجه از این خلاصه کپی و استفاده نکنید، زیرا این تقلب محسوب می‌شود و نمی‌توانید کار دیگران را به عنوان کار خودتان ارائه دهید.

این نرم‌افزار به شما ایده‌ای خوبی از اینکه آیا بررسی ادبی مربوط به این موضوع وجود دارد یا خیر نیز می‌دهد. در کل، از این نرم‌افزار می‌توانید به عنوان یک نقطه شروع مناسب استفاده کنید؛ اما بهتر است تنها به این نتایج برای انجام بررسی ادبی خود اتکا نکنید. در نهایت، این نرم‌افزار می‌تواند یک راهنمای خوب برای شروع شما باشد اگر قصد دارید یک بررسی ادبی انجام دهید یا در حال یادگیری هستید.

 Paperdigest2 2

Paperdigest2 3


یکی دیگر از امکانات این سایت قسمت بازنویسی متن (text rewriter) است. این قسمت کمی حساس به نظر می‌رسد. برای مثال یک پاراگراف از مقاله‌ی موردنظر را در کادر مربوطه وارد می‌کنیم. مطابق شکل سه قسمت پارافرایز کردن، قسمت سؤال و جواب (از متن مورد نظر چند سؤال به همراه جواب تهیه می‌کند) و خلاصه کردن فعال است و می‌توانیم متناسب با نیاز آن‌ها را انتخاب کنیم و سپس بر روی قسمت Rewrite کلیک کنیم.

Paperdigest2 4

Paperdigest2 5

یک قابلیت جذاب دیگر از Paper Digest قسمت سؤال و پاسخ هوشمند (sciatic question answering) است. برای مثال شما سؤال مورد نظر خود را در قسمت مربوطه تایپ می‌کنید و پس از تائید، نرم افزار تعدادی مقاله مرتبط به سؤال شما را به همراه اسم و آدرس به شما می‌دهد.

Paperdigest2 6


سه قسمت از مهم‌ترین قابلیت‌های این هوش مصنوعی بیان شد؛ اما Paper Digest دارای قابلیت‌های دیگری نیز است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید؛ مثلاً دریافت خلاصه‌های روزانه مقالات، وارد کردن آدرس ایمیل خود و پیگیری مقالات جدید بر اساس حوزه یا کلمه کلیدی و دریافت خلاصه یک جمله‌ای از هر مقاله روزانه که به عنوان آخرین پژوهش‌ها در زمینه‌ای که علاقه‌مند هستید آگاه شوید.

 Paperdigest2 7

Paperdigest2 8

 

Perplexity 1

چه کارهایی می‌توانید با پرپلکسیتی انجام دهید؟

به جای فرمت معمول موتور جستجو، پرپلکسیتی از یک ساختار شبیه به ربات چت برای کاربران استفاده می‌کند تا سؤالات خود را به زبان طبیعی بیان کنند؛ سپس هوش مصنوعی با استفاده از اطلاعاتی که از منابع مختلف در وب به دست می‌آورد، پاسخ می‌دهد.

کاربران می‌توانند سؤالات تکمیلی بپرسند تا در مورد یک موضوع خاص دیدگاه‌های بیشتری به دست آورند و پرپلکسیتی براساس زمینه پاسخ‌های قبلی خود دقیق‌تر پاسخ دهد.

Perplexity 2

فناوری پشتیبانی کننده پرپلکسیتی

با استفاده از یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی، پرپلکسیتی به شکلی مشابه با ChatGPT با کاربران گفتگو می‌کند. با این حال، این سیستم می‌تواند اطلاعات را در وب‌سایت‌ها جستجو کند و خلاصه‌ها را به شما نشان دهد یا هر اطلاعاتی را در یک URL (دامنه) خاص به دست آورد.

مزایا و معایب

مزایای پرپلکسیتی شامل قابلیت تولید پاسخ‌های جامع و دقیق در مقایسه با موتورهای جستجوی قدیمی، توانایی پیش‌بینی کلمه بعدی در یک جمله و در دسترس بودن رایگان آن است.

معایب پرپلکسیتی شامل حساسیت به مجموعه آزمون خاص استفاده شده و تمایل به نمایش لزوماً کارایی یا قابلیت اجرای مؤثر مدل زبان نیست.

چگونه از پرپلکسیتی استفاده کنیم؟

1.پس از ایجاد حساب کاربری و ورود به وب‌سایت می‌توانید از آن استفاده کنید.

2.بعد از ایجاد حساب کاربری، می‌توانید یک سؤال یا درخواست را در جعبه جستجو وارد کنید و سیستم پاسخ‌های دقیقی را تولید خواهد کرد.

3.علاوه بر این، می‌توانید نتایج را فیلتر کنید تا پاسخ مربوطه را پیدا کنید.

 Perplexity 3

4.همان‌طور که قبلاً گفته شد، پرپلکسیتی به شما امکان می‌دهد سؤالات تکمیلی بپرسید تا مکالمه درباره یک موضوع خاص را ادامه دهید. اگر به منابع بیشتری نیاز دارید یا منابع داده شده را قابل قبول نمی‌دانید، می‌توانید بیشتر در مورد آن سؤال بپرسید.

Perplexity 4

Perplexity 5

خلاصه

 • پرپلکسیتی یک موتور جستجوی هوش مصنوعی است که همچنین می‌تواند به عنوان یک ربات چت عمل کند.
 • پرپلکسیتی با استفاده از یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی با کاربران در قالب گفتگو در ارتباط است.
 • شما می‌توانید به صورت رایگان به وب‌سایت آن دسترسی پیدا کنید.
 • برخی سایت‌های مشابه با پرپلکسیتی با امکانات بسیار عالی شامل Bing AI، Komo و Neeva می‌باشند.