امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

PubMed
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed

پایگاه اطلاعاتی پزشکی که حاوی اطلاعات بیش از ۱۷ میلیون چکیده مقالات مجلات حوزه پزشکی است. این پایگاه اولین و مهم ترین پایگاه اطلاعاتی برای دسترسی به آخرین یافته های تحقیقاتی در عرصه درمان و تشخیص بیماری ها در کلیه زمینه های پزشکی و علوم وابسته است.

Eric
http://eric.ed.gov

پایگاه اطلاعاتی حوزه آموزش و پرورش و علوم تربیتی که حاوی اطلاعات بیش از ۱ میلیون چکیده مقالات مجلات است و توسط وزارت آموزش و پرورش آمریکا تهیه می‌گردد. این پایگاه برای دسترسی به مقالات و تحقیقات حوزه علوم تربیتی و آموزش پرورش توصیه می‌شود.

Agricola
https://agricola.nal.usda.gov

پایگاه اطلاعاتی کشاورزی که توسط کتابخانه ملی کشاورزی آمریکا در دسترس قرار گرفته است و حاوی اطلاعات بیش از ۳ میلیون چکیده مقالات مجلات حوزه کشاورزی است. از طریق این پایگاه می‌توان به آخرین یافته های تحقیقاتی در زمینه های مختلف کشاورزی دست یافت.

USPTO
http://www.uspto.gov

پایگاه اطلاعاتی پروانه های ثبت اختراعات آمریکا که امکان دسترسی به هزاران پروانه ثبت اختراع را می‌دهد و می‌تواند در زمینه های علوم فنی و مهندسی و پزشکی و نیز حوزه شیمی و مکانیک کاربرد فراوان داشته باشد.

Onelook dictionary
http://www.onelook.com

ابر فرهنگ اینترنتی که امکان جستجو در بیش از هزار فرهنگ لغات عمومی نظیر آکسفورد و کمبریج و نیز فرهنگ های تخصصی در کلیه علوم را می‌دهد. از طریق این پایگاه می توان معنی لغات انگلیسی در بیش از هزار فرهنگ تخصصی از آشپزی تا کشاورزی گرفته تا علوم کامپیوتر و مخابرات دسترسی پیدا کرد.

پایگاه استنادی ISI غیر رایگان
http://www.isiknowledge.com

پایگاه گران قیمت آی اس ای که تنها در برخی از دانشگاه های کشور قابل دسترس است و از طریق آن می توان به جستجوی مقالات علمی در بیش از ۱۰ هزار مجله پر استناد در جهان دست یافت. این پایگاه مهم ترین منبع برای تحقیقات بین المللی است.

Internet movie database
www.imdb.com

بزرگ ترین و مهم ترین پایگاه اطلاعاتی فیلم های سینمایی جهان که اطلاعات بیش از۶۰۰ هزار فیلم و سریال تلویزیونی و نیز اطلاعات کارگردان ها و سایر دست اندرکاران فیلم را در بردارد. این پایگاه حتی از منابع چاپی نیز مهم تر است.

E-prints LIS
http://eprints.rclis.org

آرشیو مقالات رایگان و تمام متن در حوزه کتابداری و اطلاع رسانی که امکان دسترسی به مقالات منتشر شده در برخی از مجلات علمی و کنفرانس ها را می‌دهد.

CogPrints
http://cogprints.org

آرشیو مقالات تمام متن و رایگان در حوزه زبان شناسی، زیست شناسی، کامپیوتر و علوم اجتماعی و رشته های دیگر که هزاران مقاله مجله و کنفرانس و طرح تحقیقاتی را شامل می‌شود.

CiteSeer
http://citeseer.ist.psu.edu

آرشیو مقالات تمام متن در حوزه کامپیوتر که از طریق آن می‌توان به هزاران مقاله در حوزه کامپیوتر دست یافت.

Arxiv
www.arxiv.org

مهم ترین آرشیو مقالات تمام متن و رایگان در حوزه فیزیک و ریاضیات که هزاران مقاله مجله و کنفرانس و طرح تحقیقاتی را در بر دارد.

National Academic Press
www.nap.edu

از طریق سایت انتشارات آکادمیک پرس می توان به بیش از ۴۰۰۰ کتاب معتبر دانشگاهی که در نمایشگاه های بین المللی کتاب به فروش می‌رسند به طور رایگان دسترسی پیدا کرد.

پایگاه اطلاعاتی استنادی جهان اسلام - غیر رایگان
www.isc.gov.ir

پایگاه استنادی نسبتا نو ظهور که از طریق آن می‌توان به شبکه استنادی مجلات علمی ایران دست یافت که توسط مرکز منطقه ای علوم و فناوری شیراز تهیه شده است و مجلات پر استناد ایران را نشان می‌دهد.

پایگاه استنادی Scopus غیر رایگان
www.scopus.com
پایگاه استنادی نو ظهور ی که در سال ۲۰۰۵ به عنوان رقیب ای اس ای به وجود آمد و شبکه استنادی میان ۱۷ هزار مجله بین المللی را در اختیار محققان قرار می‌دهد.

Open Directory
www.dmoz.org

مهم ترین راهنمای موضوعی در اینترنت که به صورت موضوعی به تقسیم بندی سایت های اینترنتی می پردازد و توسط حدود ۶۰ هزار متخصص موضوعی تهیه می‌گردد. از طریق این سایت می‌توان به فهرست کلیه سایت ها در یک زمینه خاص دست یافت و اطلاعات موجود در آن از کیفیت بالایی برخودار است

Google Books
http://books.google.com

محصول جدید شرکت گوگل که گفته می‌شود اطلاعات حدود ۱۰۰ هزار کتاب را در بر دارد که بسیاری از آن ها به صورت تمام متن نیز قابل دسترس هستند. این محصول گوگل انقلابی در دسترسی به کتاب های پیوسته است.

Google Scholar
http://scholar.google.com

یکی از مهم ترین پایگاه های اطلاعاتی برای بازیابی مقالات علمی در محیط وب که شبکه استنادی میان ده ها هزار مقاله علمی را نظیر ای اس ای مهیا ساخته است و در رشته های علوم و علوم اجتماعی اهمیت به سزایی دارد.

Google Translation
http://translate.google.com

از طریق نرم افزار ترجمه گوگل می‌توان چکیده مقالات یا هر متن و حتی سایت های اینترنتی را از زبان فارسی یا بیش از ۵۰ زبان دیگر ترجمه کرد و بالعکس.

Tineye
www.tineye.com

پایگاه بازیابی تصاویر در محیط اینترنت که از فناوری جدیدی برای انطباق تصاویر در محیط وب بهره می‌گیرد.

میز مرجع DMOZ
www.dmoz.org/reference

در این بخش می‌توان به فهرست کلیه منابع مرجع اینترنتی از فرهنگ ها، راهنماها، دایرةالمعارف ها، مجلات و کتاب شناسی ها گرفته تا نقشه ها، منابع جغرافیایی، شرح حال ها، کتاب های اکترونیکی، موزه ها و کتابخانه ها دست یافت.

۱۰ تا از بهترین سایت مهندسی مکانیک

سایت Magic Marks

این سایت دارای دوره‌های مختلف برای دانشجویان مهندسی در تمامی سطوح- از مبتدی تا پیشرفته‌تر است. همچنین دانشجویان برای سنجش میزان آمادگی خود می توانند در آزمون های این سایت شرکت کنند.

سایت American Society of Mechanical Engineers

این سایت مربوط به جامعه مهندسان مکانیک آمریکا است. اگر علاقه مند به اخبار، رویدادهای علمی و بین‌المللی می باشید این سایت برای شما مفید خواهد بود.

سایت Engineering Central

اگر به فکر پیدا کردن کار در خارج کشور هستید و در یک زمینه خاص تخصص لازم را دارید این سایت به شما کمک زیادی خواهد کرد. کافی است تخصص و کشور موردنظر را انتخاب کنید. این سایت فرصت‌های کاری در سراسر دنیا را ه شما معرفی می‌کند.

سایتlearnmech

این سایت مهندسی مکانیک توسط یک مهندس مکانیک ساخته‌شده است و شامل مقالات، پروژه‌ها، سمینار و مفاهیم اصلی مهندسی مکانیک می‌باشد. این سایت در فیسبوک بیشتر از ۵۰۰۰ دنبال کننده دارد. این سایت شامل ویدیوهای آموزش زیادی می‌باشد.

سایت MatWeb

این سایت یک منبع شگفت‌انگیز برای اطلاعات مواد مختلف می‌باشد. همچنین ه شما اجازه می‌دهد تا با نام تجاری، سازنده و یا کلمات کلیدی خود به جست‌وجو بپردازید. همچنین ابزارهای زیادی در این سایت هست که می‌تواند به شما کمک کند.

سایتeFunda

این سایت مهندسی مکانیک یک منبع جامع برای کمک به دانشجویان مهندسی مکانیک می‌باشد. شامل زمینه‌های مختلف برای مطالعه، معادلات، فرمول‌ها و فرم پرسش و پاسخ برای پرسیدن سؤالات و راهتمایی کردن دیگر دانشجویان می‌باشد. با عضویت در این سایت می‌توانید به محاسبات و فرآیندهای مهندسی، راهنمایی برای طراحی، معادلات و بحث‌های دیگر اعضای سایت دسترسی داشته باشید.

این سایت نه‌تنها بر بخش‌های مهندسی تمرکز می‌کند بلکه در تمام بخش‌های زندگی همچون مالی، سبک زندگی، فرهنگ و سرگرمی شامل مقالات زیادی می‌باشد.

 سایت Eng-links

این سایت مهندسی مکانیک منبع ابزارهای مهندسی، مانند ماشین‌حساب‌ها، نمودارهای متریک، لینک منابع و تعدادی زیادی اطلاعات در مورد نرم‌افزارهای مهندسی برای دانشجویان و مهندسین می‌باشد. اگر شما به دنبال یک مجله صنعتی منظم هستید این سایت را حتماً چک کنید. در این سایت ۱۰ فهرست برتر از بهترین مجلات در مهندسی و سایر نشریات وجود دارد.

این سایت یک پلت فرم برای خریداران و تولیدکنندگان برای پیدا کردن همدیگر است. این سایت شامل هزاران مدل سه‌بعدی و طرح‌های صنعتی می‌باشد. هر چند این سایت بیشتر بر فعالیت شرکت‌ها تمرکز دارد اما دانشجویان و مهندسان و حتی کسانی که عاشق مکانیک هستند می‌توانند از این سایت ایده بگیرند.

سایتAccess Engineering Library 

در این سایت می‌توانید دنبال هر موضوع مهندسی بگردید و نتایج خوبی را به دست بیاورید. شامل فیلم‌ها و کتاب‌های زیادی می‌باشد. بدون صرف هزینه‌های زیاد برای دوره‌ای که بخواهید شرکت کنید همه این‌ها را در ک پلت فرم نسخه انلاین می‌توانید پیدا کنید. علاوه بر مکانیک می‌توانید موضوعات مختلف دیگری از قبیل انرژی، صنعتی، الکترونیک را پیدا کنید که می‌تواند به آموزش شما کمک کند.

معیارهای انتخاب عنوان تحقیق - پیشنهاد و سابمیت - Scopus