• صفحه اصلی 01
  • صفحه اصلی 02
  • صفحه اصلی 03
  • صفحه اصلی 04
  • صفحه اصلی 05
  • صفحه اصلی 06
  • صفحه اصلی 07
  • صفحه اصلی 08

فهرست مطالب پروپوزال

فهرست مطالب پایان نامه

فهرست مطالب مقاله

معماری سنتی
از آنجا که کشور ایران وارث صدها شهر و هزاران روستای قدیمی و تاریخی است .ضرورت وجود معماران و استاد کارانی که طراحی ،ساخت و سازو نگهداری بناها را به عهده داشته باشند ، روشن و مشخص است . این دوره افرادی را تریبت می کند که از مهارت در ساخت و ساز و قابلیت در طراحی و تحقیق و مدیریت واجرای ساختمان هایی که با شیوه ها یسنتی ساخته شده و یا می شود برخوردار باشند تا از این طریق توجه بیشتری به ارزشهای نهفته در معماری و شهر سازی سنتی ایران به وجود آید .
فرغ التحصیلان معماری سنتی چون از یک سو با اصول و زبان معماری کلاسیک دانشگاه آشنا هستند و از سوی دیگر از نحوه کار معماران سنتی اطلاع دارند ، می توانند نسبت به ساخت و ساز عملی در مقیاس واحد ساختمانی یا تعمیر و مرمت بنا های متعارف که اهمیت خاص تاریخی و هنری ندارند و در شهرهای تاریخی واقع شده اند ، اقدام نمایند . همچنین می تواننددر زمینه تغییر عملکرد ساختمان های قدیمی به جدید یا در ساختمان های جدیدی که با شیوه سنتی ساخته می شوند و در ساخت خانه های روستایی ایران فعالیت کنند .
درس های این رشته در طول تحصیل :
دروس پایه :
ترسیم فنی ، هندسه مناظر و مرایا ، ساخت و ارئه ، برداشت از بنا های تاریخی .
دروس اصلی:
شناخت مواد و مصالح سنتی ، شناخت مواد و مصالح ، عناصر و جزئیات ساختمان های سنتی ، عناصر و جزئیات ساختمانی ، ایستائی در سازه های سنتی ، تنظیم شرایط محیطی ، روشهای سنتی تنظیم شرایط محیطی ، نقشه برداری ، آشنایی با هنرهای سنتی وابسته به معماری ، آشنائی با معماری اسلامی ، روستا ، هندسه نقوش در معماری سنتی
دروس تخصصی :
برآورد ، مدیریت امور ساختمان (تشکیلات دفتری و کارگاهی ) ، کارگاه های معماری سنتی ،کارگاه های مرمت بناهای سنتی ، تعمیر و نگهداری ساختمان


دانشگاه های پذیرنده : کاشان
مقاطع تحصیلی : کاردانی
دوره ها : روزانه
دانشگاه : دولتی
گرایشها :

کاردان فنی مواد – ریخته گری
ریخته گری به معنای علم و فن شکل دادن فلزات و آلیاژها از طریق ذوب فلز یا آلیاژ و ریختن ماده گداخته در قالب و انجماد برای به دست آوردن خواص متالورژیکی مطلوب است . هدف دوره تربیت کاردان فنی ریخته گری ، پرکردن فضای بین مهندسین و کارگران ماهر این فن است . داوطلب باید در دروس ریاضیات و فیزیک و مکانیک و دروس فنی ، شیمی و رسم فنی دبیرستان در حد عالی بوده از علاقه مندی و توانائی روحی و جسمی لازم برخوردار باشد . فارغ التحصیلان این رشته در مراکزی نظیر کارخانه های صنایع ریخته گری ، مدل سازی ، ماشین ابزار و قالب سازی می توانند فعالیت کنند .(بسیاری از درس های این رشته همراه با آزمایشگاه و کارگاه همراه است).
دانشگاه های پذیرنده : تربیت معلم سبزوار ، موسسه غیر انتفاعی کار ،
مقاطع تحصیلی : کاردانی
دوره ها : روزانه -شبانه
دانشگاه : دولتی- غیرانتفاعی
گرایشها :

علوم و فنون هوانوردی (گرایش خلبانی هلی کوپتری)

شاید رویای پرواز به اندازه تخیل انسان قدمت داشته باشد ؛ رویایی که لئوناردوداوینچی را بر آن داشت تا طرح هایی ترسیم کند که بعد ها از روی آن اولین هلی کوپتر ها طراحی و ساخته شد ؛ رویایی که در سال 1903 به یاری برادران رایت به تحقق پیوست و آنها توانستند اولین هواپیما را به پرواز در آورند و اکنون که بیش ازصد سال از آن زمان می گذرد ده ها مدل هواپیما ، هلی کوپترو سایر وسایل پرنده وجود دارد که افق عای اسمان را در می نوردند و در زمینه های نظامی و غیر نظامی اعم از ترابری ، پشتیبانی و موارد دیگر فعالیت می کنند . در این میان هلی کوپتر بعنوان وسیله ای که برای برخاستن و نشستن ، به فضای وسیعی نیاز دارد و می توان از آن در حمل و نقل سربازان و اسلحه به خطوط مقدم جبهه و اتش پشتیبانی به خصوص در زمین های ناهموار ، استفاده کرد . در جنگ های زمین نقش تعیین کننده ای دارد تا جایی که امروزه نیروی زمینی ارتش های کشورهای بزرک در دنیا در سطح لشکر ها دارای یگان های سازمان های هلی کوپتری هستند .
بی شک برای به حرکت در/واردن این وسیله پرنده نیاز به خلبان هایی و کارآمد است ؛ افرادی که دوره و آموزش های تخصصی را گذارنده و امادگی علمی ، روحی و جسمی لازم را برای به پرواز درآمدن یک هلی کوپتر بدست اورده اند .
به همین منظور از سال 1376 تا کنون هرساله دانشگاه افسری امام علی (ع) وابسته به نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، در رشته علوم و فنون هوانوردی – به گرایش خلبانی هلی کوپتری دانشجو پذیرفته است .
در واقع امروزه ، خلبانی یک کار تجربینیست بلکه یک علم است و یک خلبان باید با آیرودینامیک ، فیزیک ، ریاضی ، مکانیک ، دینامیک ، ترمودینامیک ، استاتیک و غیره آشنا باشدتا بتواند مسئولیت یک سفر هوائی بدون خطر را بر عهده گیرد .
درباره علت اینکه چرا رشته خلبانی هلی کوپتری از سوی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ارئه می شود باید گفت که نیروی هوائی و دریایی ارتش ، چه در زمان جنگ وچه در زمان صلح ، در بخش های خاصی ایفای نقش می کنند ، اما نیروی زمینی ، به ویژه در هنگام جنگ ، باید وجب به وجب کشور را زیر نظر داشته باشد و در صورت لزوم با دشمن درگیر شود . در این میان هلی کوپتر برای پشتیبانی نیروهای رزمی کامپیوتر وسیله ضروری است تا هم برای پشتیبانی آتش و هم جابجایی نیرو مورد استفاده قرار گیرد . در واقع بر خلاف نیروی هوائی و نیروی دریایی که برای تکمیل کار و ظایفشان از هلی کوپتر استفاده می کنند ، استفاده از این وسیله در هنگام جنگ جزء ماموریت نیروی زمینی است .
در هنگام صلح نیز در همه کشور ها هر گاه حادثه ای رخ دهد ، نیروی زمینی اولین نیرویی است که در مکان حادثه دیده حضور پیدا می کند و با استفاده از هلی کوپتر ، مجروحان آن حادثه را جابجا می کند و کمک های اولیه ، مو اد غذایی ، وسایل سرمایش یا گرمایش و سایر موارد موردنیاز به افراد حادثه دیده می رساند ؛ از همین رو تربیت خلبان هلی کوپتر جزو وظایف نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است .
سایر مراکز ، ارگان ها و سازمان ها مانند هلال احمر ، نیروی انتظامی ، نیروی دریایی و ... نیز که گاه برای تکمیل کادر خود نیاز به تربیت خلبان نظامی یا غیر نظامی هلی کوپتر دارند ، از طریق آزمون سراسری اقدام به جذب دانشجو کرده که پس از اخذ مجوز از سلسله مراتب آجا اموزش این دانشجویان در دانشگاه انجام خواهد شد .
توانائی های لازم :
فعالیت های هوانوردی به علت ماهیت مخاطره آمیزشان حساسیت بالایی دارند ؛ در نتیجه دانشجویانی که داوطلب رشته خلبانی هستند باید علاوه بر موفقیت در آزمون سراسری و کسب رتبه علمی لازم ، از سلامت کامل جسمی و روانی ، هوش و استعداد تحصیلی بالا و توانائی فراگیری زبان انگلیسی در سطح مطلوب برخوردار شوند .
برای مثال یک خلبان فردی با هوش باشد ؛ زیرا براییک خلبا ن هنگام پرواز گاه موارد پیش بینی نشده ای اتفاق می افتد که باید در زمان کوتاه ، واکنش سریع و مناسبی به ان نشان دهد .این واکنش مناسب اصولاض از کسانی انتظار می رود که ضریب هوشی بالایی دارند . همچنین تسلط به زبان انگلیسی در این رشته اهمیت بسیاری دارد برای اینکه عمده آموزش دانشجویان این رشته پس از دروس مقدماتی ، به زبان انگلیسی است البته دانشگله افسری امام علی برای دانشجویان این رشته کلاس زبان انگلیسی برگزار می کند ، اما دانشجو نیز باید توانائی یادگیری زبان انگلیسی را داشته باشد . دانشجویان خلبانی لازم است از سلامت جسمانی کامل نیز برخوردار باشند برای مثال باید دید چشمانشان 10/10 کور رنگی نداشته باشند و دارای ناراحتی قلبی یا بیماری های خاص نیز تداشته باشند .
یکی دیگر از مراحل گزینش دانشجوی این رشته گزینش روحی و روانی است ؛ یعنی از داوطلب یک مجموعه از تست های خاص روانشناسی گرفته می شود تا مشخص شود که آیا توانئی فکری لازم را برای این کار دارد و یا روحیه اش با شرایط خاص این رشته مناسب است یا خیر . زیرا دانشجوی دانشکده افسری امام علی (ع) یک نظامی است و یک نظامی باید در چارچوبی خاص و برابر با آئین نامه های مربوط عمل کند ؛ یعنی باید یک مجموعه از قوانین و محدودیت ها را بپذیرد . همجنین در مسیر خدمت یک نظامی ، مواردی پیش می آید که فرد بایستی از خواسته ها و ضرورت های زندگی خویش بگذرد و مصالح سازمان را بر مصالح فردی خود ترجیح دهد و در نهایت شغل خلبانی نیز به ویژگی های خاصی از جمله شهامت و شجاعت دارد .
یکی دیگر از مراحل گزینش دانشجوی این رشته ، بررسی صلاحیت های مکتبی و امنیتی اوست ؛ اینکه آیا دانشجوی این رشته معتقد یه جمهوری اسلامی هست و آیا صلاحیت این را دارد که در ارتش جمهوری اسلامی بعنوان یک سازمان نظامی فعالیت کند یا خیر .
گفتنی است که تمامی دانشجویان دانشکده افسری امام علی (ع) از جمله دانشجویان علوم و فنون هوانوردی – گرایش خلبانی هلی کوپتری باید در فرم انتخاب رشته آزمون سراسری رشته های این دانشگاه را قبل از انتخاب سی ام انتخاب کند . تابعیت جمهوری اسلامی ایران ، نداشتن سابقه تابعیت بیگانه و ایرانی الاصل بودن ، متدین به دین اسلام و اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه ، ایمان به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران و امادگی فداکاری در راه تحقق اهداف آن ، عدم اشتهار به فساد اخلاق و عدم اعتیاد به مواد مخدر ، عدم محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی و عدم سابقه عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه های سیاسی ، از جمله شرایط لازم برای داوطلبان ورود به رشته های دانشگاه افسری امام علی (ع) است و در رشته خلبانی نیز از میان داوطلبان مرد مسلمان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی ددانشجو می پذیرد .
موقعیت شغلی در ایران :
یکی از مهم ترین دغدغه های هر جوانی پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب است . این مسئله حتی برای قشر تحصیل کرده جامعه نیز مرح است . از همین رو ورود به رشته ای که آینده شغلی آن تضمین شده باشد ، از اهمیت بسیاری برخوردار است . رشته علوم و فنون هوانوردی – گراش خلبانی هلی کوپتری یکی از همین رشته ها است ؛ زیرا دانشجویان آن با درجه ستوان دومی فارغ التحصیل می شوند و به استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران در می آیند و با گذراندن دروه های حین خدمت به ترتیب سلسله مراتب فرماندهی را طی می کنند .
علاوه بر کاربرد وسیع این رشته در سازمان های نیروهای مسلح در زمان جنگ و صلح ، نیاز روزافزون سایر سازمان های غی نظامی نیز به فارغ التحصیلان این رشته کاملاً مشهود است برای مثال شرکت نفت ، هلال احمر، وزارت نیرو و بسیاری از وزارتخانه های دیگر از خلبان های بازنشسته ارتش برای فعالیت در سازمان های مرتبط استفاده می کنند .
درس های این رشته در طول تحصیل :
دروس پایه رشته خلبانی
ریاضی عمومی ، فیزیک مکانیک ، فیزیک حرارت ، فیزیک الکتریسیته و مغناطیس ، آمار و احتمالات، معادلات دیفرانسیل ، آزمایشگاه فیزیک الکتریسیته و مغناطیس .
دروس تخصصی الزامی رشته خلبانی
سیستم های الکتریکی هواپیما ، سرویس اطلاعات هوانوردی و عملیات هواپیما ، الات دقیق هوائی ، سیستم های الکترونیکی هواپیما ، ناوبری هوایی ، هواشناسی ، فیزیولوروژی هوائی |، قوانین . مقررات هوانوردی ، مکانیک پرواز کاربردی .
دروس پروازی الزامی رشته خلبانی
پرواز اولیه هلی کوپتر نظری و عملی ، پرواز اولیه هلی کوپتر ، پرواز پایه هلی کوپتر نظری و عملی .
دروس اصلی رشته خلبانی
مبانی کامپیوتر ، ارتعاشات عمومی ، استاتیک ، مبانی مهندسی برق عمومی ، دینامیک عمومی ، مقاومت مصالح ، مکانیک سیالات عمومی ، نجوم ، ترمودینامیک عمومی ، نقشه کشی صنعتی ، مبانی مدیریت و تحقق در عملیات ، الکترونیک عمومی ، آزمایشگاه مقاومت مصالح ، آیرودینامیک ، آیرودینامیک سیالات تراکم پذیر ، آزمایشگاه آیرودینامیک ، مقدمه ای بر اصول پرواز ، موتور های هواپیما ، کارگاه موتور ، زبان تخصصی ، ساختمان هواپیما ، انتقال حرارت عمومی .
دانشگاه های پذیرنده : دانشگاه افسری امام علی (ع)
مقاطع تحصیلی : کارشناسی
دوره ها :
دانشگاه :
گرایشها :