• صفحه اصلی 01
  • صفحه اصلی 02
  • صفحه اصلی 03
  • صفحه اصلی 04
  • صفحه اصلی 05
  • صفحه اصلی 06
  • صفحه اصلی 07
  • صفحه اصلی 08

فهرست مطالب پروپوزال

فهرست مطالب پایان نامه

فهرست مطالب مقاله

mabani android0

 

دوره آموزشی اندروید به زبان ساده

درس اول- تاریخچه سیستم عامل های موبایل و داستان اندروید

 

در اين دوره قصد داريم به اصول و مبانی اولیه سیستم عامل اندرويد و برخی نکات مهم برای استفاده بهتر از آن بپردازيم. اما به گمانمان اولین قدم در اين راه، بايد شناخت بهتر اين سیستم عامل و ديگر سیستم عامل های موبايل و مرور تاريخچه آن ها باشد.

بگذاريد داستان را از يکی بود، يکی نبود شروع کنیم: داستان تلفن های موبايل!

 

- تاريخچه موبايل

تاريخچه تلفن های موبايل، داستانی طولانی و درباره ابزارهايی است که توانايی اتصال بی سیم به سوئيچ های عمومی شبکه تلفن را داشتند. البته امکان انتقال صدا با استفاده از امواج راديويی قدمتی بسیار بیشتر از موبايل دارد و استفاده از آن در جنگ جهانی دوم برای ارتباط نیروهای نظامی آغاز شد.

دستگاه های گیرنده و فرستنده رادیویی دستی هم از دهه ۱۹۴۰ در دسترس عموم قرار گرفتند. تلفن های داخل اتومبیل هم از همین زمان توسط برخی شرکت ها عرضه شدند. اما دستگاه های اولیه سنگین و بسیار پر مصرف بودند و از طرفی شبکه آنها از تعداد محدودی مکالمه هم زمان پشتیبانی می کرد. اما پس از آن، شبکه های سلولی (Cellular Networks) مدرن امکان استفاده از تلفن های موبایل به صورت فراگیر به عنوان یک ابزار انتقال صدا و اطلاعات را فراهم آوردند.

از ۱۷ ژوئن ۱۹۴۶ آزمایشگاه بل در آمریکا امکان تماس تلفنی بی سیم از درون ماشین را برای اهالی سنت لویز ایالت میسوری فراهم آورد. کمی بعد از آن هم AT&T عرضه «سرویس تلفنی قابل حمل» را در ناحیه ای محدود و با تعداد کمی کانال ارتباطی شهری آغاز کرد. اما معرفی تکنولوژی سلولار و امکان باز-استفاده از فرکانس ها در محدوده های بسیار کوچک و همچنین ارائه ابزارهای ارسال و دریافت رادیویی از نوع کم مصرف و سبک، باعث همه گیر و تجاری شدن صنعت موبایل گشت.

پیشرفت های سریع صنعت ارتباطات همراه را می توان در چند نسل مشخص دسته بندی و پیگیری کرد:

0G-اولین نسل ارتباطات همراه که با تلاش های آزمایشگاه بل و به خصوص شرکت AT&T از سال ۱۹۴۶ آغاز به کار نمود و تا سال ۱۹۴۸ بیش از ۱۰۰ شهر آمریکا و نزدیک به ۵۰۰۰ مشترک را تحت پوشش قرار داد. تماس ها به صورت دستی و توسط اپراتور شرکت برقرار می شد. مشترکان برای صحبت کردن باید دکمه ای را نگه داشته و برای شنیدن صدای طرف مقابل، آن را رها می کردند. هر فرد برای استفاده از این خدمات به تجهیزاتی با وزن ۳۶ کیلوگرم نیاز داشت. در این سیستم تنها امکان برقراری سه تماس به صورت همزمان وجود داشت.

 

سرفصل دوره آموزشی اندروید به زبان ساده

 

درس اول- تاریخچه سیستم عامل های موبایل و داستان اندروید

درس دوم- راهنمای خرید یک موبایل اندرویدی

درس سوم- اصول اولیه کار با سیستم عامل اندروید

درس چهارم- امنیت در ابزارهای اندرویدی

درس پنجم- شیوه ها و منابع نصب اپلیکیشن در اندروید

درس ششم- ۱۵اپلیکیشن اندرویدی که باید داشته باشیم

درس هفتم- دسترسی به اینترنت در تلفن های هوشمند اندرویدی

درس هشتم - کاربرد اندروید در زندگی روزمره

درس نهم- روت کردن موبایل اندرویدی و نصب ROM